۰
plusresetminus
یادداشت فرهنگی:

همراه با مسافران آسمانی

پنج شنبه های آسمانی
تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳
مجموعه سلامت فارس در طی حدود هشت دهه قدمت آکادمیک، به حضور مشاهیر و گنجینه هایی غنی از دانش و معرفت مفتخر است که به پشتوانه اندیشه و همت والایشان، نام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز را در عرصه های گوناگون ملی و بین المللی طنین انداز کرده اند.
همراه با مسافران آسمانی
به گزارش حافظ خبر، اساتید، کارکنان و بزرگانی که اگرچه اکنون در میان ما نیستند، اما نام و یادشان، همواره بر تارک قله های رفیع سلامت فارس، می درخشد و عزم راسخشان در تحقق رسالت توسعه خدمت به خلق، چراغ راهی فرا روی یکایک ماست.

در پاسداشت یاد و خاطره این عزیزان و سرمایه های ارزشمندی که در عرصه های دانش و اندیشه از آنان بر جای مانده است، در روزهای پنجشنبه، با مسافران آسمانی ،  یادی می کنیم از این بزرگان که اکنون در محضر حضرت دوست، حیات ابدی برگزیده اند.

در نخستین بخش مسافران آسمانی، یاد و خاطره بانو دکتر قمر حسینی الهاشمی را گرامی می داریم.
دکتر قمر حسینی الهاشمی
فوق تخصص کلیه کودکان

مرحومه دکتر قمر حسینی الهاشمی بنیانگذار بخش فوق تخصصی کلیه کودکان و بخش دیالیز کودکان در شیراز، متولد پانزدهم اردیبهشت سال ۱۳۱۰ در شیراز بود.

بعد از گذراندن دوره رزیدنتی کودکان در بیمارستان نمازی شیراز، برای اخذ بورد کودکان در سال ۱۳۴۳ عازم آمریکا شد و با اتمام دوره فوق تخصصی کلیه کودکان در آنجا به ایران بازگشت. این بانوی فقید در سال ۱۳۶۹ با راه اندازی بخش فوق تخصصی کلیه کودکان و دیالیز کودکان در شیراز، به این رشته رونق ویژه ای بخشید. او از سال ۱۳۴۴ تا ۱۳۸۹ به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه مشغول آموزش به دانشجویان رشته های اطفال و کلیه اطفال بود.

انتخاب او به عنوان استاد نمونه کشوری در سال ۱۳۶۷ و استاد جاودانه کیمیای شرق در سال ۱۳۸۷ از جمله افتخارات دکتر حسینی الهاشمی در طول دوران خدمتش در عرصه سلامت بوده است. همچنین تاسیس حسینیه هاشمیه در شیراز از دیگر فعالیت های مذهبی این بانوی گرانقدر در طول دوران زندگی پربرکتش بوده است.

این استاد فقید و بانوی فرهیخته جامعه پزشکی سرانجام پس از سال ها تلاش در جهت آموزش علمی و اخلاقی دانش اندوزان عرصه سلامت و فعالیت های نیکوکارانه، در سن ۸۹ سالگی در شیراز، به دیار باقی شتافت.
روحش شاد و یادش گرامی
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۳۳۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما