۰
plusresetminus
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس:

مردم در صورت مشاهده تخلف صنوف با ۱۲۴ تماس بگیرند

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
رئیس سازمان صمت فارس از انجام بیش از ۲۲ هزار بازرسی در اجرای طرح ویژه نظارتی نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.
حمیدرضا ایزدی 
رییس سازمان صمت استان فارس
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت استان فارس
به گزارش حافظ خبر؛ حمیدرضا ایزدی گفت: اجرای طرح ویژه نظارتی نوروز از ۱۵ بهمن ماه سال جاری آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.

وی اظهار داشت: از ۱۵ بهمن ماه تا ۲۵ اسفند ماه جاری بیش از ۲۲ هزار بازرسی از واحدهای صنفی استان به عمل آمده که طی آن برای ۳ هزار و ۵۱ واحد متخلف پرونده تخلف به ارزش بیش از ۷۴۶ میلیارد ریال تشکیل و برای طی مراحل قانونی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی فارس ارسال شده است.

رئیس سازمان صمت فارس بازرسی از کشتارگاه های مرغ، استقرار بازرس در میدان میوه و تره بار، نظارت بر کالاهای تنظیم بازار با به کارگیری ناظران بسیج، نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی میوه و تره بار، خشکبار، کیف و کفش، پوشاک و دیگر اقلام مورد نیاز مردم از جمله اقدامات اجرای این طرح می باشد.

به گفته ایزدی برای نظارت بهتر و موثرتر بر بازار جلسات هماهنگی با اداره کل تعزیرات حکومتی فارس و بازرسی اتاق اصناف و همچنین اتحادیه های مربوطه انجام شده است.

بر پایه اظهارات ایزدی در مدت یاد شده بیشترین تخلفات مربوط به حوزه میوه و تره بار با ۴۶۳ تخلف، آرد و نان با ۱۰۸ تخلف و مواد پروتئینی با ۹۶ مورد تخلف بوده است.

همچنین در این مدت ۱۰ واحد متخلف عرضه کننده انواع مواد غذایی قاچاق و ژل بازی اسلایم شناسایی شدند که پرونده تخلف آنها به ارزش بیش از یک میلیارد و ۳۸۳ میلیون ریال به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گفته وی در مدت مذکور ۸۰۰ شکایت تلفنی و حضوری در سامانه ۱۲۴ ثبت شده که منجر به شناسایی ۲۸۰ واحد متخلف شده است.

رئیس سازمان صمت فارس از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان و یا تلفن ۳۲۳۴۰۰۰۰ ستاد خبری اتاق اصناف اطلاع دهند تا بازرسان آن را مورد بررسی قرار دهند.
گزارشگر : سحر علیپور تنگسیری
کد مطلب : ۲۳۲۷۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما