۰
plusresetminus

فرود کلنگ برای فراز فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۳
این سازه، در زمینی به اندازه ۲۰۰۴ مترمربع و با زیربنایی نزدیک به ۱۲۰۰ مترمربع در ۳ فاز و ۳ طبقه ساخته می‌شود.
فرود کلنگ برای فراز فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز/ عکس: ناصر رفیعی
فرود کلنگ برای فراز فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز/ عکس: ناصر رفیعی
به گزارش ریحانه حسینی/ حافظ خبر؛ همزمان با دهه فجر، کلنگ ساختمان مجموعه فرهنگی، هنری، اداری و آموزشی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تازه تأسیس اوز که به کوشش شیخ عبدالقادر فقیهی و دیگر نیکوکاران و با مشارکت اعتبارات دولتی ساخته می‌شود، به زمین زده شد.
در این آئین مهندس حسین حسین‌زاده، نماینده مردم لارستان بزرگ  (لارستان، خنج، گراش و اوز) در مجلس شورای اسلامی، دکتر احمد احمدی‌زاده، معاون استانداری فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، علی‌اصغر علی‌پور فرماندار، خانواده نیکوکاران، مردم و دیگر مسئولان حضور داشتند.
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز گفت: این سازه، در زمینی به اندازه ۲۰۰۴ مترمربع و با زیربنایی نزدیک به ۱۲۰۰ مترمربع در ۳ فاز و ۳ طبقه ساخته می‌شود.
سهرابی افزود: اعتبار اولیه خیر معادل ۱۲ میلیارد ریال به کوشش شیخ عبدالقادر فقهیی و دیگر نیکوکاران است و برپایه تفاهم‌نامه‌ای که در استانداری تنظیم شد، پس از پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه، سازمان برنامه و بودجه و استانداری برای تکمیل و تجهیز آن ورود خواهند کرد.
وی از اختصاص چارت سازمانی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز سخن گفت و ابراز امیدواری کرد شهر اوز در سال ۱۴۰۰ بتواند پایتختی کتاب کشور را بدست آورد.
این آیین با هنرنمایی رمیصا زمانی، نوجوان هنرمند آغاز شد.
فروغ هاشمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز که در این آیین پیام شیخ عبدالقادر فقیهی بانی این پروژه را می‌خواند، هنرمندان را پرکارترین و مظلوم‌ترین قشری دانست که نیازمند پشتیبانی بیشتر هستند.
در پیام شیخ عبدالقادر فقیهی بانی این پروژه آمده است: دهه پرفروغ فجر و زادروز حضرت فاطمه، روز زن و مادر را تبریک می‌گویم. خداوند بزرگ را شاکرم که بر من منت نهاد و توفیق ادای وظیفه را نصیبم کرد تا بتوانم خدمتی به کشور عزیز ایران اسلامی، شهر کهن و تاریخی اوز را انجام دهم.
فقیهی می‌افزاید: حضور خیرین با سخاوت در اوز، برآمده از تلاش‌هایی است که در طبق اخلاص نهاده تا امروز شاهد شادی و پیشرفت مردم این خطه باشیم. ما دیر یا زود از این دنیای فانی خداحافظی می‌کنیم؛ چه بهتر که آثار ماندگاری از خود به جا بگذاریم و الگوی خوبی برای فرزندان و آیندگان باشیم.
نیکوکار اوزی ادامه می‌دهد: پیشینه اوز نشان از فرهنگ مسالمت و توجه به علم و دانش، تعامل مثبت و احترام به هم‌نوعان و همشهریان است. باید بر تربیت نسل جوان و نیروهای کوشا و کارآمد و کسانی که آینده کشور و شهرمان را می‌سازند، تلاش مضاعف کرد و این رسالت را بر دوش آنان گذاشت؛ چرا که آینده، وابسته به جوانان امروز و سال‌خوردگان فرداست.
ساسان پیرزاد، دبیر انجمن نواندیشان و نماینده شیخ عبدالقادر فقیهی نیز گفت: برای خرید زمین و اقدامات اولیه این مجموعه تاکنون بیش از ۱۷۰ میلیون تومان را انجمن نواندیشان اوز هزینه کرده است.
گفتنی است انجمن نواندیشان اوز با اهدای لوحی از خدمات صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تقدیر کرد.
 
کد مطلب : ۲۳۱۲۴
برچسب ها :
حافظ خبر حافظ نیوز حافظ‌خبر ریحانه حسینی کلنگ زنی فرود فراز فرهنگی فرهنگ و هنر کمیسیون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز دهه فجر فجر ساختمان سازی ساختمان ساختمانی، اداری، تغییر هنرمندان هنرمند هنر خانه هنرمندان اداری آموزشی شیخ عبدالقادر فقیهی نیکوکاری اعتبار دولت زمین حسین حسین‌زاده نماینده نماينده مجلس مردم لارستان خنج گراش مجلس مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس سید احمد احمدی زاده معاون سیاسی استانداری فارس استانداری فارس فارسی استان فارس صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس علی‌اصغر علی‌پور فرماندار فرمانداری خانواده رمیصا زمانی فروغ هاشمی پروژه پروژه عمرانی پروژه های عمرانی پروژه های شهری حضرت فاطمه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) زنان مادران مادر خیر خیرین سخاوت اخلاص طبق شادی پیشرفت خطه الگوی موفق پیشینه‌ مسالمت علمی علم علم و فناوری تعامل احترام هم‌نوع همشهری تربیت جوانان جوان کوشا کارآمد کشورهای اسلامی کشور شهری شهروند تلاش رسالت ساسان پیرزاد انجمن نواندیشان علیرضا خادم پور
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما


نظرات شما
فعال اجتماعی اوز
feedback
Iran, Islamic Republic of
احسنت
بر خانم حقیقت که با تلاشش باعث شده برای خانم فروغ هاشمی جلسه مطبوعاتی بگیرند! و اسم ایشان هم رسانه ای بشه...
ولی این بزرگوار بارها در جلسات فرمانداری،باحضور فوریه زارع و بخشدار و فرماندار فعلی و سابق بارها خواستار بیمه شدن ولی هیچگونه حمایتی نشدن.
چرا هیچ حمایت مادی ایشان نمیشه؟