۰
plusresetminus
شهرداری شیراز :

گردشگری بزرگترین ظرفیت شیراز

تاریخ انتشارسه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۲
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به برگزاری دومین همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری در این کلان‌شهر گفت: بزرگترین ظرفیت شیراز گردشگری است و گردشگری هم نیازمند زیرساخت‌های بزرگ و معتبر است.
گردشگری بزرگترین ظرفیت شیراز
به گزارش حافظ خبر،  مهدی طاهری با اشاره به برگزاری همایش ملی سرمایه‌گذاری برای دومین بار در روز سوم خرداد اظهار کرد: بزرگترین ظرفیت شیراز گردشگری است و گردشگری هم نیازمند زیرساخت‌های بزرگ و معتبر است.

به گفته این مقام ارشد پارلمان شهری در کلان‌شهر شیراز؛ برخی از این زیرساخت‌های ملی و بین‌المللی همانند حرم حضرت شاهچراغ(ع)، حافظیه، سعدیه و ... در شیراز به‌صورت ظرفیتی منحصری وجود دارند؛ اما برای تبدیل شیراز به قطب گردشگری سیاحتی، زیارتی و پزشکی نیاز به ایجاد و تقویت زیرساخت‌های متناسب وجود دارد.

او با اشاره به تأمین برخی زیرساخت‌های گردشگری نظیر ساخت هتل افزود: این فعالیت‌ها کافی نیست و باید تمام ظرفیت‌های کلی استان و سایر دستگاه‌ها  برای تحقق این هدف پای کار بیایند تا شاهد نتیجه بزرگی برای شیراز باشیم.

طاهری با اشاره به گردشگری سلامت در شیراز متذکر شد: برای تقویت گردشگری سلامت تلاش و از فرصت‌ها استفاده کنیم.

رئيس شورای اسلامی شهر شیراز تأکید کرد: ایجاد این زیرساخت‌ها زمانی امکان‌پذیر است که منابع زیادی در مدت زمان کوتاهی وارد شهر شیراز شود.

 او افزود: منابع موجود دستگاه‌های دولتی و شهری برای این موضوع بسیار محدود است و تنها راه حل ورود سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی داخلی و خارجی است.

طاهری گفت: برای جذب سرمایه‌گذاران باید شرایط برای آنها فراهم شود و این نوع همایش‌ها ادامه یابد تا کاری که سال پیش انجام شد امسال با حمایت سایر دستگاه‌ها و تسهیل روند سرمایه‌گذاری‌ها و کاهش بروکراسی شاهد جذب سرمایه‌گذاری بیشتر باشیم.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۴۰۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما