۰
plusresetminus
یادداشتی از حسین خبیری؛

یک درخواست و مطالبه عمومی/ فروغ عباسی، نماد زن نمونه ایرانی

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۹
ماجرای تلخ و ناگوار سرکار خانم فروغ عباسی، این ورزشکار و قهرمان ارزشمند ملی شیراز و مشکلاتی که وی را آزرده است، همه فارسی‌ها و شیرازی‌های غیرتمند و با تعصب را در سراسر جهان، ایران و دیار مهربانی و میهمان‌نوازی، عمیقاً نگران و متاثر کرد.
فروغ عباسی
فروغ عباسی
به گزارش حافظ خبر؛ حسین خبیری، پویش‌گر اجتماعی در نامه سرگشاده خود به استاندار فارس و وزیر ورزش و جوانان، به رخدادهای چند روز گذشته درباره فروغ عباسی واکنش نشان داد. متن این نامه را می‌خوانیم:
استاندار محترم فارس
باسلام وتحیات
مردم فارس و شیراز جهانشهر ایران زمین،در کنار همه مشکلات و مصایبی که به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا با آن دست بگریبانند، از هویت جمعی و سرمایه‌های اجتماعی خود نمی‌توانند چشم بپوشند و در حفظ و دفاع از آن هرگز کوتاه نخواهند آمد.
ماجرای تلخ و ناگوار سرکار خانم فروغ عباسی این ورزشکار قهرمان ارزشمند ملی شیرازی و مشکلاتی که ایشان را آزرده است، همه فارسیان و شیرازیان غیرتمند و با تعصب را در سرتاسر جهان، ایران و دیار مهربانی و میهمان‌نوازی، عمیقاً نگران و متاثر نموده است.
همانگونه که از موانع حضور و فعالیت زنان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی مطلعید، فروغ عباسی نمونه بارز  و موفقی از تلاش منحصر بفرد و خودساخته و نمادی از موفقیت زن پاکدامن ایرانی در جهانی است که همواره  و کنجکاوانه مسایل زنان در ایران عزیز را پیجوست.
و باز پرمی‌دانید که تبعات این چنین قدرنشناسی‌ها از انسان تلاشگر دارای جایگاه اجتماعی و محبوبیت مردمی، که تا رسیدن به این مرحله خاص و شکوهمند از زیست جمعی، سرسختانه کوشیده و با تمام موانع ریز و درشت این مسیر ناهموار جنگیده، در بین مخاطبان خاص و عام ورزش و آحاد علاقه‌مندان به یک قهرمان خوش‌سابقه و آتیه ملی چه خواهد بود؟
متولیان امر باید مراقب باشند که با یک حرکت ناصواب و اشتباه، بسیاری از انگیزه‌های بزرگ و کوچک فرد فرد این جامعه را خواهند کشت، خسارت بزرگی که پس از وقوع، دیگر در کوتاه‌مدت قابل جبران نخواهدبود.
دلجویی و عذرخواهی از مردم قدرشناس فارس و شیراز و بانو فروغ عباسی و تامین نیازهای اولیه بدیهی و حداقلی و رفع همه موانع ایشان، جهت تداوم ورزش قهرمانی و افتخارآفرینی در دفاع از هویت جمعی ایرانیان، یک مطالبه و خواست عمومی است که از آن کوتاه نخواهند آمد و می‌تواند مرحمی بر قلب‌های آزرده‌خاطر و تا حدی جبران‌کننده خسارت‌های معنوی این اشتباه مشهود باشد.
افکار عمومی در انتظار عکس‌العمل و نتایج اقدامات عملی حضرتعالی در این رابطه می‌باشند.
لینک نگراني‌ها و گلایه‌های فروغ عباسی، قهرمان ملی
کد مطلب : ۲۳۲۵۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما