۰
plusresetminus
استاندار فارس:

آمادگی فارس برای رفع نیازهای کشور قطر در جام جهانی فوتبال

تاریخ انتشارشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲
استاندار فارس گفت: با شناسایی نیازهای کشور قطر در برگزاری جام جهانی فوتبال، استان فارس می‌تواند تامین‌کننده وسایل و موارد مورد نیاز این کشور اعم از مواد غذایی، گیاهان دارویی، محصولات کشاورزی، مرکبات و... باشد.
آمادگی فارس برای رفع نیازهای کشور قطر در جام جهانی فوتبال
به گزارش حافظ خبر؛ محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در نشست با «سرمایه‌گذاران کشور قطر» ضمن تبریک به مناسبت شروع سال جدید و عید نوروز، گفت: با شناسایی نیازهای کشور قطر در برگزاری جام جهانی فوتبال، استان فارس می‌تواند تامین‌کننده وسایل و موارد مورد نیاز این کشور اعم از مواد غذایی، گیاهان دارویی، محصولات کشاورزی، مرکبات و... باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر ایجاد نمایشگاه از سوی جمهوری اسلامی ایران در دوحه پایتخت کشور قطر، افزود: در این نمایشگاه می‌توان ظرفیت‌های ایران به ویژه صنایع دستی و گردشگری را شناساند. 
وی ظرفیت‌های بی‌شمار گردشگری در استان فارس را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: می‌توان از حضور تماشاچیان جام جهانی در استان زیبا و پهناور فارس بهره برد و زمینه را برای اسکان، گردشگری و حتی درمان فراهم کرد؛ لذا باید «تور چند روزه» گردشگران در این استان قبل یا بعد از سفر به کشور قطر در دستور کار قرار گیرد.
وی ضمن اشاره به همکاری دراز مدت استان فارس با کشور قطر، پیشنهاد داد که گلخانه هایی در فارس برای تولید محصولات کشاورزی، باغی و گل با سرمایه گذاری قطری ها ایجاد شود و محصولات آن نیز به سایر کشور های منطقه خلیج فارس صادر شود.
استاندار فارس افزود: با احصا محصولات وارداتی کشور قطر، استان فارس می تواند در رفع مهم ترین واردات این کشور موثر واقع شود؛ لذا با سرمایه گذاری و ایجاد کارخانه جات در استان گام های خوبی می توان برداشت.
ایمانیه ضمن تشریح ظرفیت ها و بستر های فارس، آمادگی استانداری فارس را برای تفاهم و تعامل با کشور قطر طی سریع ترین زمان اعلام کرد. 
وی «کمبود آب» را یکی از مشکلات استان فارس اعلام کرد و گفت: برای تامین آب در شهر جدید صدرا به دلیل وجود باغ شهری ها، دو شبکه فاضلاب با هزینه ۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که برای حل این مشکل سرمایه گذاران قطری نیز می توانند در این پروژه مشارکت داشته باشند.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۰۷۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما