۰
plusresetminus
معاون فرهنگی شهردار شیراز:

اتوبوس های نشاط کودک بر پایه مشارکت های مردمی است

تاریخ انتشارشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶
با توجه به فرارسیدن تابستان و آغاز تعطیلات مدارس، پایگاه های سیار خدمات اجتماعی در قالب 6 اتوبوس در مناطق حاشیه نشین و محله های کمتر برخوردار شیراز مستقر شده و در حال خدمات رسانی به شهروندان می باشند.
اتوبوس های نشاط کودک بر پایه مشارکت های مردمی است
به گزارش حافظ خبر، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اعلام این خبر یادآور شد: دو دستگاه از این اتوبوس ها ویژه کودکان و نوجوانان بوده و با عنوان اتوبوس نشاط کودک و اتوبوس کتابخانه در حال فعالیت می باشند.
 مشفقیان با بیان این مطلب که طرح هایی که با مشارکت مردمی همراه شوند مخاطب، دوام و بازدهی بیشتری دارند گفت: ما در طرح ایستگاه‌های سیار با سازمان های ناجا، علوم پزشکی، آموزش و پرورش و.. همکاری نموده و بیشتر مربیانی که در این کلاس ها به امر آموزش مشغول هستند از بین خود مردم ساکن در محلات بوده  و به صورت کاملا رایگان دانسته ها و هنر خویش را در  قالب کلاس های نقاشی، خوشنویسی، زبان و.. . در اختیار سرمایه های این مرز و بوم قرار می دهند.
 معاون فرهنگی شهردار یادآور شد: کتابخانه های این اتوبوس ها با بیش از هزار جلد کتاب، فرصت مناسبی برای افزایش آگاهی و پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان فراهم می آورد و به تناسب درخواست و حجم مخاطبان، کتاب های مورد نیاز تهیه و شارژ می شوند.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، استقبال شهروندان از برنامه ها و کلاس های آموزشی موجود در این اتوبوس ها را قابل تأمل دانست و افزود: برنامه هایی که از دل مردم و برای مردم شکل می گیرند جذابیت و موفقیت بیشتری دارند.
مهندس مشفقیان خاطرنشان کرد: کلاس های شهروند کوچولو نیز از دیگر خدمات این اتوبوس ها می باشد که آموزش های حوزه شهروندی را در قالب نمایش های عروسکی، قصه خوانی و مسابقه در اختیار کودکان و نوجوانان این محلات قرار می دهد.

وی در پایان سخنانش یادآور شد: کودکان و نوجوانان ساکن در بلوار اتحاد، شهرک قصر قمشه، شهرک سعدی، عادل آباد، بلوار مأذون قشقایی و شهرک بهار، می توانند با مراجعه به این اتوبوس ها و ایستگاه‌های سیار، از کتاب های موجود در این واحدها استفاده نموده یا در کلاس های ویژه اوقات فراغت تابستانی آنها شرکت نموده و از خدمات موجود در این اتوبوس ها بهره‌مند شوند.
لازم به ذکر است که در اتوبوس‌های ویژه کودکان و نوجوانان، کلاس‌های آموزش نقاشی، زبان، خوشنویسی، قصه گویی، بازی های فکری و داستان خوانی به صورت رایگان برگزار و در کنار این کلاس ها، مشاوره هایی پیرامون کودک و تربیت فرزند نیز در اختیار والدین قرار می گیرد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۷۰۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما