۰
plusresetminus
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس:

دفاع مقدس، شاخص‌ترین الگو برای تمامی نسل‌ها

تاریخ انتشارسه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بخشی از هویت تمدنی ایران در هشت سال دفاع مقدس با مقاومت همه شهدا و رزمندگات رقم خورد، مقاومتی که برای همه سرزمین‌ها الگو شد.
فرهاد اسماعیلی
فرهاد اسماعیلی
به گزارش حافظ خبر، فرهاد اسماعیلی در آیین استانی زنگ ایثار و مقاومت که در دبیرستان شاهد دالکی ناحیه یک شیراز برگزار شد، گفت: مقاومت در تمام فرهنگ‌ها، آیین‌ها و تمدن ها یک مفهوم مقدس است.
وی با بیان اینکه مقاومت در برابر حوادث، بلایای طبیعی و در برابر تجاوزات با هدف دفاع از مرز و بوم و شرف و ناموس معنا پیدا می‌کند، افزود: از این رو مقاومت ارزشمند و مورد احترام است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تصریح بر این نکته که بخشی از هویت هر تاریخ و تمدنی از مقاومتی نشات می‌گیرد که در آن تمدن رخ داده است، گفت: افرادی که در برابر تجاوزات حوادث مقاومت کرده‌اند نیز در همه فرهنگ‌ها تبدیل به اسطوره‌های آن تمدن شده‌اند.
اسماعیلی ادامه داد: در سرزمین ما هم از تاریخ کهن تاکنون افرادی سنبل مقاومت در برابر تجازوات دشمن شده‌اند و در واقع تاریخ ما پر از مقاومت‌هایی است که بخشی از هویت مان را رقم زده است.دفاع مقدس نیز از جمله این مقاومت‌هاست که بی‌نظیر است و مدل مخصوص به خود دارد.
وی اضافه کرد: دفاع مقدس ما در حالی رقم خورد که همه قدرت‌های مستکبر که احساس می‌کردند غرورشان شکسته شده با تمام توان و امکانات وارد جنگ شدند اما مقاومت شهدا و رزمندگان در برابر این تجاوز به نمادی از ایثار بدل شد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس جانانه از همه مال و دارایی خود گذشتند تا سرزمین، شرف، اعتقادات و آیین ما را از حمله و نابودی نجات دهند و البته این فرهنگ غنی، ریشه در قیام امام حسین(ع) دارد، چرا که در امتداد آن بود.
وی با تاکید بر لزوم حفظ مقاومت، ایثار و از خودگذشتگی، بیان کرد: اکنون که در دوران تمدن سازی قرار داریم تقویت اینگونه مولفه‌ها و انتقال آن به نسل جوان از اهمیت بسزایی برخوردار است، لذا این فرهنگ باید در نظام تعلیم و تربیت و جامعه رشد و نمو کند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: مقاومت در برایر هجمه و تجاوز به دفاع مقدس ختم نشده و به اشکال مختلف خود را نشان داده و حتی در فضای مجازی شاهد عرصه جنگ هستیم و باز هم باید ایثار کنیم.
وی با بیان اینکه هجمه و حمله هیچگاه تمام نمی‌شود و در هر مقطعی به روشی ادامه می‌یابد، عنوان کرد: طی هشت سال دفاع مقدس ٢٨٠٠ شهید دانش آموز و نزدیک به ٥٠٠ معلم شهید در استان فارس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.همچنین ۴۴۶  جانباز و ٢١ معلم آزاده فارس امروز از افتخارات آموزش و پرورش استان محسوب می‌شوند.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۳۶۹۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما