۰
plusresetminus
گفتگو با استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز:

چرا حضرت فاطمه(س) را کوثر می نامند

تاریخ انتشارسه شنبه ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳
زهرای مرضیه را کوثر می نامند چون اولا واژه ای ژرف تر و با معنا تر از این نیست ، ثانیا کلمه ای که بتواند مترادفش باشد وجود ندارد .
چرا حضرت فاطمه(س) را کوثر می نامند
به گزارش حافظ خبر، عبدالرسول خسروبیگ استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) آینه ی تمام نمای دیگر حضرات دیگر معصومین است گفت: این انسان های به خدا پیوسته مصفا ترین و زلال ترین انسان های روی کره خاکی هستند، زهرای مرضیه را کوثر می نامند چون اولا واژه ای ژرف تر و با معنا تر از این نیست ، ثانیا کلمه ای که بتواند مترادفش باشد وجود ندارد .

این مدرس دانشگاه در گفتگو با خبرنگار حافظ خبر، بیان کرد: هدف از آفرینش انسان این است که راه سعادت و کمال ابدی را بیابد و برای پیدایش این مسیر بدون شک می بایست از گذرگاه های عبور کند که صاحبان اندیشه و معرفت آن مسیر را هموار کرده باشند .

خسروبیگ همچنین اذعان کرد: وجود نازنین حضرت زهرا (س) این روش را از خداوند بزرگ گرفته  و از پدر بزرگوارشان به ارث برده است، که می تواند بیانگر حق و حقیقت باشد . 

وی ادامه داد: از آنجایی که حق و باطل همیشه در مقابل همدیگر قرار میگیرند و شیطان هم قسم خورده است، که مانع رسیدن انسان به انسانیت باشد ،لذا با جهاد تبیینی که از روش حضرت زهرا مبین شده است میتوان حق را از باطل تشخیص داد .

این مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در پایان افزود : حضرت زهرا (س) در ملکوتی است که دریایی ازمعرفت است و هر فرد قطره ای از این دریای عبودیت و معنویت است که به جان خویش نیوش کند و خیر دنیا وآخرت را صاحب می شود.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۷۴۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما