۰
plusresetminus
شورای شهر شیراز:

معرفی شهید روزیطلب به عنوان شهید شاخص سال ۱۴۰۱ در استان فارس

تاریخ انتشاريکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۸
جانشین ستاد تخصصی اقشار بسیج سپاه فجر فارس با بیان اینکه ۴۲ شهید مهندس در شیراز شناسایی شدند، گفت: شهید روزیطلب به عنوان شهید شاخص سال ۱۴۰۱ در استان فارس معرفی شده است.
به گزارش حافظ خبر، سرهنگ امیر جاهدی یکشنبه ۸ اسفندماه در پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر با گرامیداشت روز مهندس و تسلیت شهادت فرارسیدن امام موسی کاظم(ع)، گفت: مهندسان همواره نماد پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی بودند که این امر در خلق سازه‌های مهندسی در دفاع مقدس و تلاش‌هایی که در دوران سازندگی و اکنون انجام شده دیده می‌شود. 
 
وی با بیان اینکه نگاه تحول‌گرایانه در بسیج مهندسین صنعت و عمران ایجاد شده است، افزود: امسال برنامه‌های فاخری در روز مهندسی در سطح شیراز و استان فارس اجرا شد و نگاهی که به این عرصه وجود دارد، یک نگاه متعالی است. 
 
جانشین ستاد تخصصی اقشار بسیج سپاه فجر فارس با بیان اینکه دفتری در نظام مهندسی با عنوان نذر مهارت با هدف گسترس مهارت و آموزش به نسل جوان راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: آورده‌های مادی از این دفتر در بستر کمک‌های مومنانه هزینه می‌شود. 
 
جاهدی با بیان اینکه ۴۲ شهید مهندس در شیراز شناسایی شدند، اظهار کرد: شهید شاخص سال ۱۴۰۱ شهید روزیطلب معرفی شده است که امیدواریم با توجه به شاخصه‌های این شهید به عنوان شهید شاخص ملی سازمان بسیج در سال ۱۴۰۱ نیز معرفی شود. 
 
وی  با اشاره به اینکه در بسیج صنعت نیز کلینیک تخصصی صنعت راه‌انداری شده است، تصریح کرد: در این کلینیک مهندسان وارد عرصه پایش و عارضه‌یابی واحدهای صنعتی شدند و تاکنون ۷۰۰ واحد مشکل پایش و تلاش شده مشکلات این واحدها برطرف شود. 
 
جانشین ستاد تخصصی اقشار بسیج سپاه فجر فارس با بیان اینکه اقشار بسیج می‌توانند بازوی توانمندی برای شورا باشند، گفت: ۴ هزار مهندس در عرصه شهرسازی و عمران در استان فارس وجود دارند که تنها ۱۷۰۰ نفر در زمینه عمران سازماندهی شدند و می‌توانند در خدمت شهر و شورای شهر باشند. 
 
جاهدی با تأکید بر اینکه با روحیه انقلابی شورای شهر امید است که از این ظرفیت بیشتر استفاده شود، تصریح کرد: در بسیج اقشار ظرفیت‌های زیادی هست که می‌توانند بازوی مشورتی و توانمند برای شورای شهر باشند و باید در کمیسیون‌ها و کارگروه‌های تخصصی بیشتر از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف سومین حرم اهل بیت استفاده شود. 
 
جانشین ستاد تخصصی اقشار بسیج سپاه فجر فارس با بیان اینکه این امر یکی از تاکیدات فرمانده سپاه فجر نیز است، عنوان کرد: امیدواریم که این ارتباط بیش از گذشته تقویت شود. 
 
مهدی طاهری، رئیس شورای شهر شیراز نیز با بیان اینکه این خواسته ما نیز هست و انتظار داریم که بسیج به ویژه مهندسان بسیجی از مجموعه شورای شهر شیراز مطالبه کنند گفت: اینکه چه کارهایی برای مدیریت شهری لازم است که احیانا از چشم ما پنهان مانده باید از سوی بسیج بیان شود. 
 
وی گفت: این همکاری سبب می‌شود که ۱۳ نفر اعضای شورای شهر اشراف اطلاعاتی عمیقی از کلانشهر بزرگ شیراز که به فرمایش رهبری سومین حرم اهل بیت است، داشته باشند و بازوی پرتوان بسیج می‌تواند کمک یار ما باشد. 
 
رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه این همکاری نه تنها در سطح کمیسیون‌ها بلکه در مرکز پژوهش‌های شورای شهر که در حال راه اندازی است، می‌تواند شکل بگیرد، افزود: ما هم موافق این هستیم که این ارتباط بیشتر شود و شاهد ایده‌های خوب بسیج به ویژه بسیج مهندسان باشیم. 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۹۱۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما