۰
plusresetminus
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

آغاز توزیع واکسن آنفلوآنزای ایرانی و خارجی در داروخانه ها

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۲
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از توزیع واکسن آنفلوآنزای ایرانی و خارجی در داروخانه‌ ها، همزمان با نزدیک شدن به فصل سرما خبر داد.
آغاز توزیع واکسن آنفلوآنزای ایرانی و خارجی در داروخانه ها
به گزارش حافظ خبر، محمدجواد راعی گفت: در حال حاضر، واکسن آنفلوآنزای ایرانی و خارجی در داروخانه های زیرمجموعه دانشگاه توزیع شده است.

او بهترین زمان تزریق واکسن را از آغاز شهریور تا نیمه نخست آبان اعلام کرد و افزود: تزریق واکسن‌ برای افراد بالای 60 سال و بیماران خاص، افراد دارای بیماری های زمینه ‌ای، ریوی، قلبی، کبدی، خونی، دیابت، متابولیک و عصبی، افراد دارای نقص سیستم ایمنی و بیماران پیوند اعضا و افراد با چاقی مفرط، در اولویت است.

دکتر راعی با بیان اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزای ایرانی در حال حاضر برای افراد بالای ۱۸ سال و واکسن ‌های هلندی و فرانسوی برای همه افراد با سنین ۶ ماه به بالا مورد تائید است، ادامه داد: در صورت عدم تزریق در زمان مناسب، تزریق آن تا پایان آذر به ویژه در افراد پرخطر نیز توصیه می ‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه درباره عوراض تزریق واکسن نیز توضیح داد: تب و لرز، درد عضلانی، درد مفاصل، سردرد، خستگی، سرفه، گلودرد، آب‌ریزش از بینی یا گرفتگی بینی، تهوع، استفراغ و اسهال در عده‌ای از بیماران از نشانه های آنفلوانزا است و بعضی از نشانه ها ممکن است بیش از یک هفته نیز طول بکشد.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: واکسن ایرانی با قیمت ۲۶۳ هزار و 300 تومان، واکسن هلندی با قیمت ۲۹۶ هزار و ۵۰۰ تومان و واکسن فرانسوی با قیمت 251 هزار و 500 تومان در داروخانه ‌ها عرضه می‌ شود.

 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۷۹۴۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما