۰
plusresetminus
آبفا شیراز :

طرح های آبفا شیراز در دهه فجر ۱۴۰۲

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۵
مدیر عامل آبفا شیراز در خصوص پروژه های دهه فجر ۱۴۰۲ گفت: در حوزه ی روستایی سه طرح آبرسانی افتتاح و در شهر شیراز و صدرا نیز عملیات اجرایی دو طرح توسعه ای تصفیه خانه آغاز شده است. 
طرح های آبفا شیراز در دهه فجر ۱۴۰۲
به گزارش حافظ خبر، بهمن بهروزی اذعان داشت: مخزن بتنی دو هزار متر مکعبی بیدزرد که ساخت آن از دی ماه ۱۴۰۰ آغاز شده بود با اعتبار ۱۲۵ میلیارد ریال به سرانجام رسیده و آماده ی بهره برداری است؛ با وارد مدار شدن این مخزن جمعیتی بالغ بر پنج هزار نفر بصورت پایدار از نعمت آب بهره مند می شوند. 

وی در ادامه از طرح های آبرسانی در روستاهای تابعه ی داریون خبر داد و افزود: چاه آب آشامیدنی روستای کوشک مولا از سال ۹۸ به دلیل نیترات بالاتر از میزان استاندارد از مدار بهره برداری خارج شد و با همت گروه جهادی شهدای آب شرکت آبفا شیراز خط انتقالی به طول بیش از سه کیلومتر از چاه روستای دیندارلو تا مخزن کوشک مولا اجرا شد.

این مقام مسئول بیان داشت: شبکه ی آب روستای کم برخوردار علی آباد سه تلان مربوط به سالیان گذشته و بصورت  غیر استاندارد کار شده بود که با اقدام گروه جهادی شرکت آبفا خطوط شبکه به طول ۲/۵ کیلومتر بصورت کامل تعویض شد و در اختیار مردم این روستا قرار گرفت. 

رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز به افزایش روز افزون جمعیت شهر شیراز اشاره کرد و گفت: گسترش شهر  باعث بوجود آمدن فاضلاب بیشتر می شود؛ از این رو توسعه ی مدول ۳ و ۴ تصفیه خانه شماره ۲ شیراز با پیش بینی اعتبار ۱۵ هزار میلیارد ریال در دستور کار این شرکت است و عملیات اجرایی طرح توسعه ی آن آغاز شده است.

در شهر صدرا نیز به دلیل گسترش شهر، طرح احداث مسکن های ملی و روند افزایشی جمعیت نیاز به تصفیه خانه های بیشتر بسیار محسوس است و شرکت آب و فاضلاب شیراز علاوه بر بهره برداری از تصفیه خانه شرق صدرا، عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه غرب صدرا را با پیش بینی اعتبار چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آغاز نموده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۸۴۷۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما