۰
plusresetminus
رییس سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری شیراز

اولین گالری شهری شیراز افتتاح شد

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵
مصطفی مشفقیان؛ رییس سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه گالری‌های شهری نوع جدیدی از بازآفرینی‌های فرهنگی و هنری در شهرها هستند؛ اظهار کرد: گالری های شهری هویت‌های فرهنگی و هنری را در دل مردم می برند.
اولین گالری شهری شیراز افتتاح شد
به گزارش حافظ خبر، وی با اشاره به اینکه به همین منظور نخستین گالری شهری شیراز را در حدفاصل میدان نمازی و دانشجو در ۱۶ اثر که بهترین آثار هنری در سطح کشور با موضوع شهدای حرم شاهچراغ(ع) هستند را افتتاح می‌کنیم.

مشفقیان خاطر نشان کرد: با جانمایی لایه ال ای دی در شب نیز آثار به صورت کامل قابل رویت بوده و همچنین شیشه‌های نشکنی را روی آن قرار دادیم؛ همچنین یک لایه ضد اشعه uv روی شیشه در نظر گرفتیم تا آثار در اثر تابش آفتاب آسیبی نبینند.

مشفقیان افزود: محتوای گالری ها ثابت نبوده و مرتب و در مناسبت‌های مختلف ملی، مذهبی و موضوعات شهروندی به روز رسانی می‌شود.

معاون شهردار شیراز اضافه کرد: ما تلاش کردیم تا به جای دعوت مردم به نگارخانه‌ها و فرهنگسراها برای تماشای این آثار فاخر، آنها را بین مردم برده و برای آنها به نمایش بگذاریم و در واقع با زبان هنر پیام های فرهنگی و شهروندی را به مردم انتقال دهیم.

وی در ادامه ذکر کرد: همچنین برای حفظ امانت و حفظ حقوق معنوی آثار شناسنامه آثار را هم در پایین پوستر آورده شده است.

وی افزود: تا آخر سال ۱۴۰۱ در ۵ نقطه و تا آخر ۱۴۰۲ در سی نقطه پرتردد و شامل ایستایی جمعیت، شهروندان شاهد گالری‌های شهری با محتوایی از آثاری ارزشمند و اثرگذار خواهند بود.

افسانه خواست خدایی؛ عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه رونمایی از اولین گالری شهری شیراز اظهار کرد: در هفتمین روز از شهادت مظلومانه شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر احمد ابن موسی (علیه السلام) سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری شیراز در رویدادی بسیار ارزشمند از یک گالری خیابانی رونمایی کرد.

وی عنوان کرد: اولین موضوع این گالری حماسه، ایثار، از خودگذشتگی و حضور مردم را در صحنه‌های مختلف به عرصه نمایش گذاشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز با بیان اینکه در واقعه اخیر، سازمان فرهنگی و در مجموع شهرداری شیراز با حضور به موقع و صحیح خود، در عرصه همراهی با مردم خوش درخشیدند، در ادامه افزود: در همین راستا امروز شاهد رونمایی از این گالری شهری با موضوع حادثه حرم  هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی گردشگری سومین حرم اهل بیت ع با بیان اینکه بروزرسانی تابلوها بر اساس تقویم فرهنگی کشور از اولویت های این گالری ها می‌باشد در ادامه اظهار داشت:  تسهیل گری در دسترسی راحت شهروندان به امکانات رفاهی و فرهنگی را از سیاست گذاری‌های  شورای ششم می باشد که در راستای این سیاستگذاری  بهره مندی  مردم از هنر هنرمندان در شهر  به منظور شناخت و ارتباط جوانان و شهروندان با هویت فرهنگی، تاریخی و مذهبی این کهن شهر و همچنین ارتقا فرهنگ شهروندی با استفاده از گالری‌های خیابانی را تسهیل می نماید.

وی با بیان اینکه تا پایان سال 1402 این گالری شهری در سی نقطه شهر اجرا خواهد شد، گفت: این رویداد ماندگار  به این سبک برای اولین بار در شیراز اجرا می‌شود که دارای وسعت و پراکندگی قابل توجهی در سطح شهر خواهد بود و در مسیر پیاده روی شهروندان قرار می‌گیرد.

مهدی نصیری؛ عضو هیئت رئیسه و منشی دوم شورای شهر شیراز نیز عنوان کرد: ایجاد گالری در فضای عمومی ایده بسیار خوبی است که شهروندان به صورت رایگان به تماشای آثاری ارزشمند می‌پردازند.

وی گفت: بر اساس مناسبت های مختلف و در رویدادهای متفاوت محتواهای ویژه‌ای را منتشر و به نمایش می‌گذارند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: هرچه بتوان این گالری ها را در فضای باز که امکان بازدید رایگان شهروندان در آنجا وجود دارد بیشتر کرد، در راستای تبیین مفاهیمی از زبان هنر می‌تواند یک اتفاق بسیار اثرگذار باشد.

نصیری در پایان گفت: این شروع بسیارخوبی بود که با شهدای حرم متبرک و آغاز شد که انشاءالله در ادامه هم با همین قدرت ادامه داده شود.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۶۴۶۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما