۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بستری ۱۱۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، سیزدهم تیر ۱۴۰۱، اعلام کرد.
بستری ۱۱۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۶۱ هزار و ۳۴۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۸۵۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۸۵۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۸ هزار و ۲۰۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۱ هزار و ۴۸۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۶۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۱۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۳۴۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۴ هزار و ۹۸۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۱ هزار و ۱۶۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۲۴ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۴۹۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۸۱۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما