۰
plusresetminus
سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

سقف درآمد ۷۰۰ هزار تومان برای دریافت یارانه نقدی تکذیب شد

تاریخ انتشارشنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۴
سازمان برنامه و بودجه برخی اخبار منتشر شده در خصوص تعیین سقف درآمد ۷۰۰ هزار تومان برای دریافت یارانه نقدی را تکذیب کرد.
سقف درآمد ۷۰۰ هزار تومان برای دریافت یارانه نقدی تکذیب شد
به گزارش "حافظ نیوزدر این اطلاعیه آمده است: دولت در لایحه بودجه سال 1397 برنامه معطوف کردن یارانه های نقدی به گروه های هدف را پیشنهاد کرده است. برای این منظور تاکنون گروه های "مدد جویان کمیته امام (ره)"، "مددجویان سازمان بهزیستی"، "زنان سرپرستان خانوار"، "افراد ساکن در دهستان های با ضریب 6و 7و 8و 9"، "بیماران خاص"، "عشایر"، "بازنشستگان"، "ایثارگران" و "سایر گروه های نیازمند (شامل کارگران ساختمانی، قالی‌بافان، صیادان، خادمان مساجد، باربران و ...)" فارغ از میزان درآمدهایشان، مشمول دریافت یارانه نقدی شناخته شده‌اند.
این اطلاعیه می‌افزاید: طبق این پیشنهاد اولاً شناسایی گروه های مستحق دریافت یارانه نقدی تکمیل نشده است و بانک های اطلاعاتی در اختیار دولت موظف به تکمیل اطلاعات و تدقیق آنها در سال 1397 خواهند بود. ثانیاً سایر افراد که نهایتا در زمره گروه های مشمول دریافت یارانه نقدی قرار نمی‌گیرند، حق اعتراض و اثبات نیازمند بودن خود را خواهند داشت.
نکته اساسی این است که تحت این برنامه تنها یارانه نقدی افرادی که مستحق دریافت یارانه نقدی شناسایی نشده و در فرآیند راست آزمایی نیز مشخص شود که شرایط دریافت یارانه نقدی را ندارند، حذف خواهد شد.
همچنین منابع حاصل از حذف یارانه نقدی این افراد صرف افزایش مستمری پرداختی و برقرار شدن مستمری جدید برای نیازمندانی خواهد شد که تا کنون هیچ مستمری از نهادهای حمایتی کشور دریافت نمی کردند. در شرایط کنونی میانگین پرداختی مستمری به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی کشور حدود 350 هزار تومان در ماه است.
دولت می خواهد در گام نخست از محل منابع حاصل از حذف یارانه بگیران متمکن خانوارهایی را که زیر این خط مستمری درآمد دارند را تحت پوشش قرار دهد و مابه التفاوت کسری درآمد آنها را تا سقف مستمری دریافتی خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی جبران کند.
دولت بر اساس اطلاعات بودجه خانوارهای شهری و روستایی کشور مرکز آمار ایران، برآورد کرده است که 700 هزار خانوار می توانند متقاضی دریافت این مابه التفاوت باشند.
کد مطلب : ۱۸۵۴۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما